הבנות 
ריבה - רבקה מיכאלי 

ריבה - רבקה מיכאלי

 
הבנות |
 

ריבה היא אמה של רותי (מיקי קם), שמגיעה בהפתעה ומחליטה שהיא מתגוררת עם בתה וחברותיה. ריבה אומרת את כל מה שהיא חושבת, והתחביב שלה הוא להעליב את שוש. בואו להכיר את הדמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 צילום: יוסי צבקר 
 

 

ריבה בת השמונים התגוררה בבית אבות  ואחרי שנשרף כליל היא עוברת לגור עם בתה (רותי) והבנות ומסרבת לחזור להתגורר עם הזקנים "הרקובים" בבית האבות.

 

ריבה חטפה שבץ שפגע ישירות באותו אזור במוח שאחראי על ריסון וצנזורה, והיא מנצלת את ההזדמנות לומר מה שבראש שלה בלי להתנצל. היא יורדת על ההרגלים המיניים של דליה, על המזרחיות של שוש ועל בתה, רותי, בכל הזדמנות. ריבה תגיד בקולי קולות את מה שכולם חושבים בשקט ולא מעזים לומר.

 

בתקופת מלחמת העולם השנייה ריבה, שהיתה בת 15‏, הצליחה לברוח והצטרפה לפרטיזנים ביערות הונגריה. ריבה הפרטיזנית הצעירה הפכה לאגדה כשהרגה לגמרי לבדה שמונה נאצים. כל דבר הוא בעיניה פינוק. אי אפשר להתחרות בכוח ההישרדות שלה ובסיפורי הגבורה מעברה.

 

ריבה שונאת את כולם, והרשימה מאוד ארוכה. תמיד תמצאו אותה עם שקית של תפוצ'יפס או חטיף אחר ביד. היא לא אוהבת אוכל בריא, והיא שמחה לצאת לבלות בכל הזדמנות.

 
 

 

את רבקה מיכאלי באמת שאין צורך להציג. אחת מאבני היסוד של הבידור הישראלי. רבקה השתתפה בתוכנית הטלויזיה הסאטירית "ניקוי ראש", שהיתה חלוצה בעולם הבידור בארץ.

 

רבקה השתתפה בסרטים רבים ובאינסוף סדרות. בתחילת שנות ה-80 החלה להנחות את התוכנית בערב שבת "סיבה למסיבה" ולאחר מכן את "סופשבוע".

 

רבקה לא מפסיקה לשחק ולהופיע בתפקידי אורח בסדרות ישראליות ובתוכניות שונות. בשנת 2008 זכתה רבקה בפרס האקדמיה לטלויזיה על מפעל חיים.  

 
 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by